o muzeum.jpg
Luty 2020

Piątek, 21.02.2020
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Czwartek, 27.02.2020
Czwartek, 05.03.2020
Wtorek, 07.01.2020
Zakończyliśmy realizację przedsięwzięcia pn. Opracowanie i publikacja wyników badań cmentarzyska kultury wielbarskiej w Sadłowie

W dniu 20 grudnia 2019 roku zakończyliśmy realizację przedsięwzięcia pn. Opracowanie i publikacja wyników badań cmentarzyska kultury wielbarskiej w Sadłowie, gm. Rypin. Wszystko to w ramach Projektu dofinansowanego ze środków MKiDN na rok 2018. Z roku na rok nasza wiedza na temat dziedzictwa i historii ziemi dobrzyńskiej jest coraz to większą. Badamy, odkrywamy, publikujemy i upowszechniamy na szereg innych sposobów to co jest najcenniejsze w regionie. Piątek 20 grudnia był takim dniem, gdy światło dzienne ujrzała najnowsza publikacja o odkryciach dokonanych rękoma archeologów w miejscowości Sadłowo. Ziemia sadłowska jak się okazuje kryła przez grubo ponad półtora tysiąca lat bezcenne dowody na funkcjonowanie tu osady z czasów kultury wielbarskiej. Projekt zakończony, cenna książka już dostępna. Uroczystość promująca publikację i wieńcząca przedsięwzięcie przy licznie zgromadzonych gościach, miłośnikach regionu.