Marzec 2019

Wtorek, 26.03.2019
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Niedziela, 07.04.2019
Poniedziałek, 04.03.2019
Poznaj swój region z przewodnikiem

W sobotę 2 marca można było spotkać grupy wędrujące po Rypinie. Grupy z przewodnikiem! W ramach wojewódzkiej akcji : Poznaj swój region z przewodnikiem rypińskie muzeum przygotowało ofertę, z której skorzystać wszyscy chętni i to za darmo. Poprzez stronę http://www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl/events/view/83 odbywała się rejestracja, a od rana w sobotę czekała pani przewodnik na ciekawych Rypina. Początek w muzeum i zwiedzanie wystaw. Dalej spacer do kościoła Świętego Stanisława Kostki. Specjalnie przed południem, żeby trafić na dobre światło do podziwiania najpiękniejszych i największych witraży autorstwa Państwa Bednarskich. Kolejno kaplica Świętej Barbary i kościół ewangelicki. Po drodze inne zabytki. Pani przewodnik zadbała też o to, by mieć z sobą plansze, na których zobaczyć można było te obiekty, które zniknęły na przestrzeni dziejów. Czekamy już na kolejne podobne akcje. Zapraszamy do nas, jesteśmy w stanie pomóc przy organizacji podobnych spacerów.( tekst A.Szalkowski, zdjęcia autorstwa F. Płusa).