Czerwiec 2019

Czerwiec 2019

Wystawa „Historia Polski według komiksu” z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i komiksem” Wojciecha Łowickiego
Termin:
Od: 13-11-2018, 9:00
Do: 31-12-2018, 17:00
Kategoria:
Miejsce:
Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin
lokalizacja
W dniach od 7 listopada do 31 grudnia 2018 r. zapraszamy na wystawę „Historia Polski według komiksu” z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i komiksem” Wojciecha Łowickiego. Wystawa dostępna będzie w godzinach pracy centrali MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20. Wystawa „Historia uzbrojenia w komiksie i satyrze” - skierowana przede wszystkim do młodzieży, ma czegoś nauczyć (fakty, daty), ale również w możliwie atrakcyjny sposób tę historię pokazać. Ma za zadanie nie nudzić - jak zwykłe podręczniki historii mają w zwyczaju czynić, a namawiać do dalszej przygody z nauką. Niechby każdy zapamiętał jedną datę, jedno nazwisko skojarzył z jakimś wydarzeniem - to już coś! Łatwiej uczyć się w oparciu o ilustracje. A jeszcze łatwiej gdy treść opowiadana jest anegdotycznie. Dowiemy się tutaj o naszych mitach i legendach, na których wyrosła słowiańska kultura, jak obrastała w wierzenia spisane później w klechdach. Jak chrześcijaństwo zmieniało społeczną mentalność, a jednocześnie przybliżało Polskę do europejskich państw. Opowiemy o bitwie pod Grunwaldem, o odkryciach i wynalazkach, o kulturze, obyczajach różnych epok, o bitwach II wojny światowej, o naszej najnowszej historii – o „Solidarności” i odzyskaniu niepodległości oraz o problemach i radościach z tym związanych.