o muzeum.jpg
Luty 2020

Czwartek, 27.02.2020
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Czwartek, 05.03.2020
Grupa Sympatyków Historii Średniowiecza

Grupa Sympatyków Historii Średniowiecza – zespół młodzieżowy działający w ramach struktur muzeum, mający za cel pielęgnowanie i kultywowanie tradycji średniowiecza na ziemi dobrzyńskiej. Jest odpowiedzią na rosnące w Polsce zainteresowanie ruchem rekonstrukcji historycznych, tzw. „reneacment”. Spotkania, warsztaty, wyjazdy na turnieje rycerskie, są ciekawą alternatywą na spędzanie wolnego czasu przez młodych ludzi. Grupa powstała w październiku 2007 roku, w tej chwili liczy 14 członków. Młodzi rekonstruktorzy historii mają już za sobą pokazy na turniejach, imprezach charytatywnych. Jeśli chcesz przyłączyć do tej wesołej kompanii skontaktuj się z muzeum.

Grupa Sympatyków Histprii

Pdf