Wyszukiwarka
Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
19 20 21 22 23 24 25
Piątek, 06.09.2019
Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rypinie
Poniedziałek, 09.09.2019
Miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Kościuszki 17A, 87-500 Rypin
Wtorek, 10.09.2019
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
fzd.jpg
staryrypin.jpg
straty_banner.jpg
pth.jpg
logo mkidnjpg.jpg
grafika
Poniedziałek, 08.10.2018
Marcin ŻebrowskiLiczba wyświetleń: 250
Ministerstwo Kultury hojne dla rypińskiego muzeum

Dzięki tegorocznej edycji konkursów ofert w ramach programów Ministra Kultury rypińskiemu muzeum poszczęściło się aż trzykrotnie. O pierwszym dofinansowaniu już Państwa informowaliśmy tj. o środkach na dwuletni program polegający na opracowaniu i publikacji wyników badań archeologicznych w Sadłowie na stanowisku kultury wielbarskiej. Drugi to weryfikacja, opracowanie i publikacja na temat zbrodni niemieckich na terenie Ziemi Dobrzyńskiej. Projekt także dwuletni, a dofinansowanie pochodzące z programu dedykowanego dla Instytucji Kultury Opiekunów Miejsc Pamięci Narodowej. Trzeci grant rypińskiego muzeum to środki , które wydatkowane będą z programu Infrastruktura Kultury na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w budynku Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej.

Bezpiecznie w środku i na zewnątrz

Budynek Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie to XIX – wieczna kamienica, o niezwykłej historii, która została zmodernizowana w latach 2002-2007. W efekcie udało się uzyskać obiekt w całości przeznaczony na działalność kulturalną. Stąd obok muzeum miejsce w budynku znalazła dla siebie także biblioteka. Dzięki dofinansowaniu na podniesienie poziomu bezpieczeństwa uda się zainstalować sieć telewizji CCTV monitorującej powierzchnie wystawiennicze muzeum jak i jego obejście zarówno od frontu jak i z tyłu. Taki system jest niezwykle potrzebny, mimo, iż w samym Rypinie nie notuje się jakichś „spektakularnych” aktów wandalizmu, to jednak bezpieczeństwo zabytków zgromadzonych jak i bezpieczeństwo ludzi przebywających wewnątrz jest bardzo ważne.

Klimat sprzyjający zabytkom

Dzięki otrzymanym środkom zarówno z MKiDN ( 20000zł) jak i dotacji celowej z budżetu miasta Rypin ( 29420zł) uda się także zakupić do muzeum zestaw klimatyzatorów, które pozwolą utrzymywać bardziej stabilne warunki odpowiednie przechowywaniu jak i eksponowaniu zabytków. Obecnie trwają procedury mające na celu wyłonienie dostawców.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ