Czerwiec 2018

Poniedziałek, 25.06.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Sobota, 25.08.2018
Miejsce: Amfiteatr w Parku Miejskim - MOSiR, ul. Elizy Orzeszkowej
Środa, 19.04.2017
Kram Rękodzieła Świątecznego

W sobotę 8 kwietnia 2017 roku już po raz drugi zorganizowaliśmy Kram Rękodzieła Świątecznego. Rękodzielniczki działające na terenie Rypina, skupione przy Stowarzyszeniu Absolwentów LO w Rypinie, wystawiły tego dnia przepiękne wyroby, ozdoby, palmy wielkanocne i inne cudeńka. Dodatkową atrakcją były wygłaszane prelekcje przez Urszulę Forczmańską, pracownika muzeum, na temat obyczajowości wielkopostnej i wielkanocnej. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty, podczas których malowano pisanki i przygotowywano kolorowe koszyczki na święconkę. Piękna pogoda tego dnia zachęcała do spacerowania, a Dyrektor Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w stroju dobrzyńskiego drużby weselnego zachęcał spacerowiczów do odwiedzania muzeum. Zapraszamy na kolejne odsłony naszych kramów.