Wtorek, 23.10.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, 87-500 Rypin, Sala widowiskowo-kinowa
Czwartek, 25.10.2018
Piątek, 26.10.2018
Środa, 26.09.2018
Rypin na Marsie

"Przybywamy w pokoju! Chcemy dowiedzieć się co to za miejsce, którego imię nadaliście jednemu z naszych kraterów na Marsie!" Kosmiczny dyrektor Andrzej Szalkowski witając zebranych przed budynkiem muzeum gości wspomniał, że przetrzymuje też burmistrza Paweł Grzybowski, a ten za wolność obiecał zorganizować imprezę łączącą mieszkańców Rypina z ich marsjańskimi odpowiednikami. Klimat powitania podyktowany był tematem wernisażu i tytułem samej wystawy: Rypin na Marsie. Kuratorka wystawy Marta Smolińska zgrała do tego stopnia całość wystawy i wernisażu, że nawet we właściwym czasie na ulicy przed budynkiem muzeum wylądowała Kosmiczna Boja, która odtąd zaczęła przesyłać w Kosmos myśli rypinian. Wernisaż wystawy , na którą składały się prace takich artystów jak Kasia Tretyn-Zečević, Bartosz Bednarski, Michał KałużnyWojciech UlmanJoanna Rajkowska, Lidia Kot, przyciągnął wielu zainteresowanych. Dzieci, młodzież, dorośli, mieszkańcy Rypina i goście przybyli z najodleglejszych zakątków naszej planety. Obok znanych artystów prace dzieci z rypińskiego przedszkola miejskiego nr 1, a także podopiecznych z Domu Dziecka. Był film The Act Wojciecha Ulmana i filmiki z poklatkowa przy MBPB. Kto chciał ten mógł zagrać w planszówkę Agnieszka Dąbrowska. Słowem odległość między Rypinem na Ziemi a Rypinem na Marsie zdecydowanie od wczoraj zmalała. Zapraszamy na fotorelację i na odwiedzenie naszego muzeum. Wystawa do 31 października 2018 roku.