Wrzesień 2018

Poniedziałek, 24.09.2018
Czwartek, 27.09.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Sobota, 29.09.2018
Środa, 05.09.2018
Koncert kwartetu smyczkowego Muscada String Quartet

Druga już odsłona spotkań z muzyką poważną w wykonaniu kwartetuMuscada String Quartet. Tym razem na nowo otwartej sali rypińskiego kina Bałtyk. Koncert dedykowany został pamięci Pana Dominika Rutkowskiego (1933-2011) wielkiego artysty, muzyka, altowiolisty, pedagoga, urodzonego w Rypinie, a związanego zawodowo ze szczecińską filharmonią. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej artyści zaprezentowali - 1 kwartet smyczkowy Leoša Janáčka „Sonata kreutzerowska”, a także 1 kwartet smyczkowy Karola Szymanowskiego. Druga część koncertu to podróż do romantyzmu i Felix Mendelssohn-Batholdy dokładnie kwartet smyczkowy 2 a-moll opus 13. Dzieło napisane, gdy kompozytor miał zaledwie 18 lat! Piękna sala, na widowni melomani, czegóż chcieć więcej gdy jest się muzykiem na progu swojej kariery? Życzymy kwartetowi Ada Dobrowolska Paweł Dębski Jan Czyżewski Antoni Majewski samych sukcesów, oraz by Wasze drogi wiodły czasem przez Rypin, bo tu ugoszczą Was po królewsku. Z podziękowaniem dla Państwa i dla Wszystkich Gości za miłe spotkanie z muzyką.