Wtorek, 04.09.2018
Wystawa Jerzego Holca. Przyroda toruńskiego poligonu

Wernisaż wystawy fotograficznej Jerzego Holca był kolejną odsłoną doskonałej współpracy pomiędzy rypińskim muzeum a toruńskim oddziałem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Sam autor, przedsiębiorca i fotograf, ale przede wszystkim miłośnik przyrody, członek Toruńskiego Okręg Związku Polskich Fotografów Przyrody, swoje zdjęcia prezentował na wielu wystawach. Wystawach indywidualnych jak i zbiorowych. W swoim dorobku ma także kilka odcinków popularnej serii TVP Bydgoszcz „Spotkanie z ekologią” gdzie występował dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Za swój wkład w ochronę środowiska naturalnego został laureatem nagrody Prezydenta Torunia za rok 2017, za wydanie albumu „Przyroda toruńskiego poligonu”.
Z racji miejsca zamieszkania obiektywy swoich aparatów najchętniej kieruje w stronę sąsiedniego poligonu artyleryjskiego. Wbrew powszechnym sądom to miejsce jest siedliskiem niezliczonych gatunków owadów, ssaków, ptaków i roślin. Doświadczenie i wiedza pana Jerzego, a przede wszystkim jego prace zostały także zawarte w monumentalnej publikacji pod takimże samym jak wystawa tytule. W ramach losowania ośmioro spośród obecnych na wystawie gości wylosowało dla siebie książkę jako upominek. Dziękujemy panu Jerzemu Holcowi za udostępnienie wystawy, członkom Związku Polskich Fotografów Przyrody, szczególnie Michałowi Fabiszewskiemu, za okazaną pomoc. Państwa zapraszamy do oglądania wystawy będzie dostępna do początku września.