Lipiec 2018

Sobota, 08.09.2018
Miejsce: MOSiR, ul. Elizy Orzeszkowej
Środa, 15.11.2017
Piąty festyn "Na Świętego Marcina najlepsza gęsina z Rypina"

W sobotę dniu 11 listopada w hali Rypińskiego Centrum Sportu w Rypinie już po raz piąty odbył się piknik rodzinny "Na Świętego Marcina najlepsza gęsina z Rypina"

Celem imprezy jest zachęcenie lokalnej społeczności do spożywania wyrobów z gęsi, szczególnie gęsi rypińskiej, czyli odmiany hodowanej w czasach dawnych w okolicach miasta. W czasie uroczystości odbywały się również występy dzieci z przedszkoli miejskich oraz Niepublicznego Przedszkola "Chatka Puchatka", a także solistów z Rypińskiego Domu Kultury, Klubu Seniora "Srebrny Włos" i "Wrzosy", a także "Dziecięco Młodzieżowej Grupy Estradowej" oraz "Akademii Rozwoju Umiejętności". Na zakończenie wystąpił znany satyryk Marcin Daniec, który rozbawił licznie zebraną publiczność.