Sierpień 2017

Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, Rypin
Czwartek, 20.07.2017
10 - lecie badań archeologicznych

W ostatni weekend można było spojrzeć z góry (a dokładniej z balonu) nie tylko na piękny, rozwijający się Rypin, ale także w murach Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, jak i w terenie niejako z lotu ptaka, a na pewno z perspektywy 10 lat badań archeologicznych podsumować ten ważny etap. Spotkać się, powspominać, czy zobaczyć zabytki- skarby archeologiczne naszego Muzeum. Wśród znamienitych gości, którzy świętowali z nami ten jubileusz wymienić należy byłego burmistrza Miasta Rypina Marka Błaszkiewicza, obecnego burmistrza Miasta Rypina Pawła Grzybowskiego, przewodniczącego Komisji Kultury Pawła Sobierajskiego, właścicieli gruntów, na których prowadzone były wykopaliska, uczestników i sympatyków wykopalisk. Dziękujemy WSZYSTKIM za tą ważną dekadę wspaniałych odkryć i cudownych przygód. Tymczasem zapraszamy na wystawę podsumowującą ten etap naszej pracy.