Poniedziałek, 18.12.2017
Miejsce: Nowy Rynek Rypin
Środa, 19.04.2017
Kram Rękodzieła Świątecznego

W sobotę 8 kwietnia 2017 roku już po raz drugi zorganizowaliśmy Kram Rękodzieła Świątecznego. Rękodzielniczki działające na terenie Rypina, skupione przy Stowarzyszeniu Absolwentów LO w Rypinie, wystawiły tego dnia przepiękne wyroby, ozdoby, palmy wielkanocne i inne cudeńka. Dodatkową atrakcją były wygłaszane prelekcje przez Urszulę Forczmańską, pracownika muzeum, na temat obyczajowości wielkopostnej i wielkanocnej. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty, podczas których malowano pisanki i przygotowywano kolorowe koszyczki na święconkę. Piękna pogoda tego dnia zachęcała do spacerowania, a Dyrektor Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w stroju dobrzyńskiego drużby weselnego zachęcał spacerowiczów do odwiedzania muzeum. Zapraszamy na kolejne odsłony naszych kramów.